Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Urządzaj wnętrza lampami 0
Urządzaj wnętrza lampami

Dzisiaj światło jest czymś więcej niż narzędziem ułatwiającym nam widzenie w ciemności. Jest ważną częścią wnętrza i tworzy klimatyczną przestrzeń. Szczególnie kiedy dni stają się krótsze i szybciej zapada zmrok. Wnętrza wypełnione światłem dają spektakularne wrażenia estetyczne i tworzą atmosferę miejsca. Lampy w domu to produkt którego nie może zabraknąć szczególnie jesienią. Jakie lampy wybierać do wnętrz domowych? Tu dużo zależy od Twoich upodobań i stylu, ale przede wszystkim celu w jakim ma lampa służyć.

Wnętrza wypełnione dobrze dobranym oświetleniem tworzą odpowiednie warunki do pracy, czytania, zabawy, a przede wszystkim do przebywania w danym pomieszczeniu. Wybieraj oświetlenie w oparciu o Twoje potrzeby i czynności jakie wykonujesz w pokojach. To co robisz w salonie, sypialni, kuchni itp.  jest odpowiedzią na rodzaj oświetlenia, którego potrzebujesz. 

Produkt z obrazka:  Lampa Eos, Umage  cena od 299zł, Lampa Acorn, Umage cena od 365zł, Zawieszenie Cannoball cena 365zł

Oświetlenie podstawowe

W pomieszczeniu nie może zabraknąć ogólnego źródła światła. Oświetlenie ogólne to główne punkty, które rozpraszają światło, by  rozświetlić całe pomieszczenie. Może to być np. lampa sufitowa, lampa wisząca, czy np. reflektory na szynie.

[product id="625, 331, 787"]

Oświetlenie funkcyjne

Unikaj stosowania jednego rodzaju oświetlenia we wnętrzu. Mieszaj oświetlenie główne z funkcyjnym, tj. takim, które doświetli konkretny obszar, w którym musisz dobrze widzieć. Ułatw sobie pracę i zastosuj odpowiednie lampy jak np. lampka do czytania, lampy nad blatem kuchennym czy lampka przy drzwiach wejściowych do domu.

Produkt z obrazka: Lampa Asteria, Umage cena 1239zł

Oświetlenie nastrojowe

W pomieszczeniu o standardowej wielkości powinno znaleźć się minimum 5 do 7-10 źródeł światła. Dobrze oświetlone pomieszczenie daje poczucie bezpieczeństwa i pomaga wydobyć z wnętrza więcej niż nam się może wydawać. Jak masz już dobrane oświetlenie główne i funkcyjne  zastanów się nad oświetleniem nastrojowym, by stworzyć miłą atmosferę we wnętrzu. Stosuj lampy na różnych wysokościach, doświetl kąty domów, dodaj miękkie rozproszone światło stosując lampy, które delikatnie rozproszą światło takie jak np. lampy stołowe czy  lampy podłogowe

Produkt z obrazka: od lewej 1. Lampa Lulu, Cozy Living cena od 469zł, Lampa stołowa Asteria, Umage cena 1375zł, Lampa Aluvia mini z czarną podstawą, Umage cena 1450zł

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
p://') + 'app2.salesmanago.pl/static/sm.js>
Sklep internetowy Shoper.pl