Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Styl boho - łącz, baw się, zestawiaj i kochaj! 0

Styl boho chociaż wydaje się, że jest całkiem nowy, to jego początki sięgają wieku XIX..., ten styl, który znamy dzisiaj pochodzi bezpośrednio z lat '60 oraz '70 ubiegłego stulecia. Boho cechuje się niezwykłą wygodą i dużym urozmaiceniem podczas tworzenia stylizacji wnętrza. Jest to styl, który mieści w sobie ogromną różnorodność - wzorów, barw, czy materiałów. Jeśli uwielbiasz nietuzinkowe - nie zawsze przewidywalne połączenia, to ten styl na pewno Ci się spodoba. 

Boho? O co w ogóle z nim chodzi?

Styl ten wziął swoją nazwę od bohemii, której to mianem określano w XIX wieku pisarzy, malarzy, muzyków i aktorów. To właśnie dlatego jest on tak bardzo wirtuozyjny i pełen przeciwieństw. Aby w pełni zrozumieć to, co dokładnie przedstawia styl boho wystarczy wyobrazić sobie klimat XIX-wiecznych cyganerii artystycznych wypełnionych podróżami, przyjęciami, spotkaniami w kawiarniach, czy wernisażami. Do tego wszystkiego wystarczy tylko wspomnieć, iż w tamtych czasach wspomniane przyjęcia często przyjmowały postać zakrapianych absyntem, hucznych biesiad utrzymanych w zazwyczaj dość pesymistycznej atmosferze... To jest tak naprawdę kwintesencja nietuzinkowego stylu boho.

Scandi boho

Jest to styl, który niejako wyewoluował z dwóch całkiem odmiennych stylów - boho i skandynawskiego. Jest to idealny przykład na to, że przeciwieństwa się przyciągają... i to naprawdę mocno! Styl skandynawski jest bowiem stosunkowo "sztywny", bogaty w chłodne kolory, które zawsze muszą do siebie pasować. Scandi boho natomiast przełamuję ten chłód poprzez wprowadzenie naturalnych, nieco żywszych barw. Z drugiej strony styl skandynawski "wyhamowuje" niezwykle popularną w boho skłonność do łączenia ze sobą dwóch całkowicie odmiennych kolorów, czy wzorów... Cóż, w scandi boho ogólnie przyjęte za dość delikatne połączenia kolorów mogą uchodzić za niezwykle oryginalne i kontrastowe. Co więc sprawia, że "scandi" jest jednak trochę "boho"? Okazuje się, że clou tego stylu stanowią wzorzyste dywany, miękkie poduszki i pledy,  które pełnią rolę znacznego kontrastu i ożywiają cały pokój. 

 

[product id="2002, 1917, 2452"]

Kontrastowe boho

Styl boho ma naprawdę wiele odmian, a jedną z nich jest boho inspirowane kulturą amerykańską i wzorami etnicznymi. Wbrew pozorom styl ten zawiera w sobie cały urok boho zamknięty w dwóch - niewątpliwie - kontrastujących ze sobą kolorach. Chociaż w dzisiejszych czasach połączenie czarnego i białego wcale nie uchodzi za niezwykle oryginalne, to już wzory, jakie można uzyskać za pomocą tych barw mogą być bardzo wyraziste. I to właśnie na nich opiera się całe czarno-białe boho. Okazuje się bowiem, że wzory etniczne przedstawione w sposób czarno-biały prezentują się niezwykle wyjątkowo, a jeśli dodamy do tego nowoczesne nieco bardziej modernistyczne czarno-białe wzory, to... odkrywamy styl boho na nowo!

Boho - styl "Baśni 1000 i jednej nocy"

Z czym może kojarzyć się styl "Baśni 1000 i jednej nocy"? Prawdopodobnie większości kojarzy się on ze stylem arabskim. Jednakże boho jest na tyle uniwersalne, że można go wprowadzić także i tutaj. Warto zwrócić uwagę, że obydwa style - boho i arabski - mają ze sobą wiele wspólnego. Wystarczy tylko wspomnieć, iż w stylu arabskim również nie należy się ograniczać przy projektowaniu wnętrz, przyozdabiać je różnymi dodatkami, a także wprowadzać w życie różne, choćby najśmielsze wizje... No cóż, jeśli dołożymy do tego różnorodność barw i wzorów, to uzyskamy styl boho w jego pełnym wydaniu. 

Łącz, mieszaj, zestawiaj i baw się!

Niewątpliwie jest to kwintesencja stylu boho. Bardzo ważny jest fakt, iż ten styl może być de facto elementem, nierozłączną częścią każdego innego stylu. Wystarczy bowiem zestawić ze sobą dwie całkiem odmienne rzeczy - nie ważne, czy różnią się one wzorem, kształtem, czy kolorem - ważne, aby były jak najbardziej różne. Wkomponowując je w wybrany przez siebie styl sami możemy stworzyć jedyny w swoim rodzaju - autorski - styl boho. Warto bowiem pamiętać, iż styl to tylko pewne zasady, które można ze sobą łączyć i mieszać. Dzięki temu, że styl boho nie ma praktycznie żadnych sztywnych zasad, a tylko pewne wskazówki, to można go połączyć praktycznie z każdym innym albo... stworzyć swoją własną interpretację!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
p://') + 'app2.salesmanago.pl/static/sm.js>
Sklep internetowy Shoper.pl