Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Trendy 2020 roku- rzeźbione dekoracje, artystyczne detale, motyw twarzy w dekoracjach wnętrz. 0
Trendy 2020 roku- rzeźbione dekoracje, artystyczne detale, motyw twarzy w dekoracjach wnętrz.
Trendy 2020 roku- rzeźbione dekoracje, artystyczne detale, motyw twarzy w dekoracjach wnętrz.
 
 
Twarz od zawsze była źródłem silnego emocjonalnego przekazu. Z tego też powodu zaskarbiła ona sobie szczególne miejsce w twórczości artystów różnych epok. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku aranżacji wnętrz. Twarz występująca na rzeźbionych dekoracjach lub malowidłach ściennych pozwala na nadanie wnętrzu bardziej spersonalizowanego charakteru. W niniejszym artykule postaramy się przyjrzeć różnym elementom dekoracji wnętrza, w które wkomponowany został motyw ludzkiej twarzy.
 
Styl skandynawski — błogość hygge jako impuls do bardziej swobodnej personalizacji wnętrza. Analizując styl skandynawski, warto zdać sobie sprawę z faktu, że jest on często nadmiernie utożsamiany ze skrajnym minimalizmem. Tymczasem sytuacja jest dużo bardziej złożona. We wzornictwie skandynawskim nie sposób bowiem zignorować pojęcia "hygge". To enigmatyczne duńskie słowo jest niczym innym jak synonimem miłej, ciepłej i przytulnej atmosfery. To właśnie ta koncepcja wyposażenia wnętrz pozwala na umiejscowienie w pomieszczeniu rodzinnych staroci, pamiątek i innych przedmiotów, które nadają wnętrzu nietuzinkowy charakter. Do tego właśnie sprowadza się filozofia hygge — do stworzenia żywego wnętrza, które jest autentyczne, nieszablonowe i któremu nadano unikalną osobowość. Z takim podejściem doskonale harmonizują wszelkiego rodzaju dekoracje i artystyczne detale, które imponują oryginalnością.
 
Rzeźbione dekoracje z motywem twarzy. Przedmioty zdobione motywem twarzy zachwycają swoją pomysłowością. Osoby odpowiedzialne za tworzenie elementów wyposażenia wnętrz podchodzą do motywu twarzy często w mocno niekonwencjonalny sposób. Przykładem mogą być kwietniki tudzież pojemniki na sztućce imitujące antyczne rzeźby. Trzeba przyznać, że chowanie noży w głowie mitologicznego bohatera jest dość osobliwym przeżyciem.
 
 
Akcesoria wzbogacone line art z motywem twarzy. Line art, czyli, innymi słowy, sztuka jednej kreski był nowatorską tendencją malarską, której rozkwit przypada na lata 50. i 60. XX wieku. Koncepcja ta znalazła swój wyraz, chociażby w dziełach artystów jak Picasso, Miro tudzież Matisse. Ten delikatny styl malarski przeżywa obecnie swój prawdziwy renesans. W trendach aranżacji wnętrz na 2020 rok widać ewidentny wzrost zainteresowania takimi przedmiotami jak, chociażby wazy ozdobione motywem twarzy, wzbogacone ilustracjami wykładziny i poduszki oraz wzorzyste wyroby szklane.
Można zatem zaryzykować stwierdzenie, ze sztuka symboliczna znalazła swoje drugie wcielenie w elementach wyposażenia domu.
 
 
 
Dzieła przywodzące na myśl wspomnienia. Powrót stylu retro w trendach aranżacji wnętrz na rok 2020 nie podlega żadnej dyskusji. Jednym z przejawów tego zjawiska jest moda na wszelkiego rodzaju dekoracje ścienne, które nawiązują do istotnych wydarzeń artystycznych z lat 50. i 60. XX wieku. Nostalgiczne retrospekcje są wyrazem ponownego zainteresowania klasycznymi obrazami oraz plakatów inspirowanych starodawnymi motywami. 
Rosnąca rola fotografii kreatywnej.
Trendy aranżacji wnętrz na rok 2020 definiowane są także przez wzrost zainteresowania czarno-białymi oraz kolorowymi fotografiami, które wyrażają najskrytsze i nie zawsze łatwe do zwerbalizowania ludzkie pragnienia oraz dualizm życia. Rosnący respekt wobec surrealizmu i różnorakich zagadnień filozoficznych przyczynia się do dużej popularności sztuki fotograficznej oraz wszelkich zabiegów stylistycznych ukierunkowanych na stworzenie fascynującej historii. Kreatywna zabawa obrazem pozwala na przeniesienie trendów sztuki jednej kreski do rzeczywistości fotografii i mody.
 

 

Sztuka zaangażowana dla osób, które pragną zademonstrować swój światopogląd.
Ostatnią tendencją, która zyskuje na znaczeniu w aranżacji wnętrz, jest popularność obrazów reprezentujących nurt "engaged art", czyli sztuki zaangażowanej. Coraz więcej osób pragnie, aby ich wnętrze odzwierciedlało idee, z którymi się identyfikują. Stąd też rosnąca popularność obrazów, w których dostrzec można polityczny, filozoficzny, społeczny, a nawet feministyczny przekaz. Wspomniane dzieła są nierzadko ekscentryczne, dziwne i osobliwe. Jedno pozostaje jednak pewne — zawsze przemówią one do serca odbiorcy dzięki swojej bezkompromisowości. 
 
 
***

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
p://') + 'app2.salesmanago.pl/static/sm.js>
Sklep internetowy Shoper.pl