Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cynamon i goździki- czyli pachnące tradycją święta Ani 0
Cynamon i goździki- czyli pachnące tradycją święta Ani

MF: Aniu zbliżają się święta Bożego Narodzenia, Czy jest to dla Ciebie szczególny okres? Ulegasz magii i dajesz się ponieść szaleństwu?

Anna: Oj tak! Uwielbiam klimat Świąt Bożego Narodzenia! Zdecydowanie, już z początkiem listopada zaczynam oglądać inspiracje świąteczne, planować prezenty, dekoracje...Zimowe plakaty, akcenty, koce, pledy, to wszystko sprawia, że nasze mieszkanie staje się niezwykle przytulne. Szczególnie ważny jest dla mnie stół. Mamy dość otwartą przestrzeń, stół jest widoczny od samego wejścia. Lubię, kiedy jest pełen dekoracji, świec, kiedy zapraszająco wita gości od progu.

MF: Czy masz już ułożony plan na ten czas? Czy wszystko przebiega raczej spontanicznie?

ANNA:U nas zawsze działamy zgodnie z planem. Przygotowania do świąt zaczynamy od kalendarza adwentowego. Następnie planujemy Wigilię, oraz pierwszy i drugi dzień świąt. Uważam, że w rodzinie wielodzietnej zdecydowanie łatwiej się żyje, kiedy ma się schemat działania.

MF: Jak jest z dekoracjami? Czy każdego roku powtarza się ten sam wystrój, zarówno w kolorystyce jak i wśród wszelkiego rodzaju ozdób?

ANNA: Z tym to tak różnie bywa. Jestem raczej wierna bieli i srebrnym dodatkom, ale z każdym rokiem wprowadzam coraz więcej naturalnych, drewnianych ozdób. W tym roku pokuszę się również o odrobinę złota. Nie może zabraknąć rożnego rodzaju zielonych, żywych gałęzi, wianków. Natomiast zdecydowanie nie mogę przełamać się ku tradycyjnej czerwieni. 

MF: Co z tradycją? Czy odgrywa ona dużą rolę w Twoim domu? 12 potraw, biały obrus, sianko, dzielenie się opłatkiem, kolędy przy wigilijnym stole...

ANNA: Wigilię spędzamy u teściów. Zdecydowanie jest to rodzina z głęboko zakorzenionymi tradycjami. Zawsze śpiewamy kolędy. Na pięknym drewnianym stole z pewnością znajdzie się biały obrus, sianko i 12 potraw, Będą życzenia i łzy wzruszenia. Wieczór wigilijny zakończymy pasterką.

MF: Czy jest coś czego absolutnie nie może zabraknąć w tym okresie w Twoim domu? Jakiś symbol, przedmiot, zapach, a może coś co przypomina Ci święta z dzieciństwa?

ANNA: Święta, to dla mnie zapach pierników i żywej choinki. Nigdy nie zamienię jej na sztuczną, choćby najpiękniejsza, obsypaną złotem. Piękno tkwi w prostocie i w naturze. Święta zawsze pachną cynamonem i goździkami. 

 

MF: Nawiązując do dzieciństwa i dzieci, jaki obraz świąt i domu w ich pamięci chciałabyś zostawić?

ANNA: Bardzo się staramy, by zapamiętali ten czas jako wyjątkowy, rodzinny. To ten moment, kiedy można naprawić swoje błędy, krzywdy. To ważne, aby czuli, że rodzina i miłość jest najważniejsza. Na pewno będą pamiętać ciepło domowego ogniska, blask światełek, zapach świeżych pierników, wspólne poszukiwania choinki, śpiewanie kolęd, radość.

 

MF: Aniu czego chciałabyś życzyć sobie w te Święta?

ANNA: Abyśmy, pełni miłości i zdrowia spotkali się w tym samym, lub większym gronie w kolejne Święta. 

MF: Aniu życzymy Ci spełnienia marzeń i byśmy w przyszłym roku spotkali się już w większym gronie.

Więcej świątecznych inspiracji znajdziecie na Instagramie odwiedzając konto Ani @hakauuka

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
p://') + 'app2.salesmanago.pl/static/sm.js>
Sklep internetowy Shoper.pl